2018 yılında kurulan Sanat Mezat, Türk sanatının farklı örneklerini sanatseverlerle buluşturup, güncel gelişmeleri takip ederek üyelerine dinamik ve yenilikçi bir müzayede deneyimi sunar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte online platformların kullanımındaki artış, kültür - sanat dünyasında da kendini göstermeye başladı. Sanatın hem içerik hem de ticari anlamda görünürlüğünün artmasını sağlayan online platformlar gün geçtikçe çeşitlenip büyümeye devam ediyor.

Sanat Mezat, geleceğe dair geliştirdiği sürdürülebilirlik vizyonu ve toplumun her kesiminin orijinal sanat eserlerine ulaşabilmesi, sanatın maddi ve manevi değerleri hakkında bilgi edinebilmesi adına da önemli bir görev üstlenmektedir. Türk sanatının kıymetli geçmişinin yanı sıra güncel sanat eserlerinin tanıtılması ve sanatseverlere ulaşması adına da çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda hem sanatçılarla birebir hem de koleksiyonerlerle birlikte çalışır.

Belirli periyotlarla düzenlenen online müzayedelerde koleksiyon yönetimi alanında tecrübeli ekibimiz tarafından özen ve titizlikle seçilen resim, heykel, seramik, baskı, grafik sanatları gibi daha birçok alandan orijinal sanat eserleri yer almaktadır. Ayrıca, müzayedeler süresince Sanat Mezat’ın İstanbul Üsküdar’da bulunan sergi alanını randevu ile ziyaret edebilir ve eserleri yakından inceleyerek ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sitemize üye olarak güncel haberler ve müzayedelerden haberdar olabilir, eserlere teklif verebilirsiniz.

 

Yönetim

Öçal Çiftci - Hasan Sarıtaş

 

Sanat Danışmanı

Agop Egoyan - Gencer Uçar

 

 

İçerik

Alara Çivici - Elif Patan

 

Operasyon

Serkan Güneş - Uğur Cafer Sarıtaş

Başarıyla Sepete eklendi !